Jak nie pozwolić na to, aby to co myśli twoja głowa, stanęło na drodze to realizacji twoich pragnień?

Jak nie pozwolić na to, aby to co myśli…

O! Monat … usłyszałem w taki sposób, który dał mi przestrzeń poprzyglądania się wszystkiemu co się dzieje we mnie, kiedy słyszę o marketingu wielopoziomowym i wszystkich koncepcjach sprzedaży bezpośredniej. Z racji tego czym się zajmuję, a można powiedzieć, że zawodowo zajmuję się pozbywaniem się z głowy niepracujących (czyt. zbędnych) punktów widzenia. Prowadzę warsztaty, które pokazują w jaki sposób można uwolnić się do nadmiaru nagromadzonych w naszych głowach punktów widzenia, emocji, lęków, nadmiaru stresów oraz niewspierających nas kompletnie ocen i osądów dotyczących nas samych i świata, który jest wokół. Na warsztatach poza nauką zabiegu, który uwalnia stresy, emocje i punkty widzenia opowiadam także o tym, że za wszystkim co postrzegamy jest jakaś energia. Czasami taka, która wspiera nas i nasze życie, a czasami taka, która tego nie robi…

…wracając do pierwszej wzmianki o Monat – odwiedziła nas Ewa, mój obecny sponsor w Monat i w ramach pogadanki przy kawie, wspomniała … „Zastanawiam się czy nie rozpocząć współpracy z Monat” … potem jestem pewien, że rozmawialiśmy, bo zapamiętałem jeszcze, że to jakiś MLM i że jest związany z pielęgnacją włosów… i na pewno padło dużo więcej słów i dużo więcej informacji, ale wiele słów z tej rozmowy nie pamiętam, ponieważ najbardziej pamiętam odczucie, które pojawiło się w moim ciele i świecie, kiedy wypowiedziała zdanie: „Zastanawiam się czy nie rozpocząć współpracy z Monat”. A ja miałem błysk energii – O!, o coś tutaj jest! …

To było takie odczucie, jakby ktoś nad nową przestrzenią zapalił światło, albo otworzył drzwi do nowego miejsca, w przestrzeni, w której nie spodziewałem się nawet spotkać drzwi. Można powiedzieć, że właśnie to jedno zdanie otworzyło przestrzeń, której sam z siebie na pewno nie zamierzałem w tym momencie życia otwierać.

Z Ewą wymieniamy się także zabiegami, które pozwalają na to, aby nasze głowy były wolne od zbędnych punktów widzenia, więc podczas tych spotkań o Monat i o tym, że Ewa rozpoczęła współpracę z tą firmą, słyszałem w miarę regularnie, ale nie były to rozmowy, których celem miałoby być zachęcenie mnie do współpracy. Raczej luźne pogadanki o Monat przy okazji innych tematów.

Wspominam o nich właśnie dlatego, że nie informacje o firmie, o efektach stosowania produktów miały wpływ na to czy zacząć współpracę z Monat czy nie. To, że wiedziałem, że moja przygoda z Monat się kiedyś zacznie stało się w momencie kiedy Ewa powiedziała zdanie „zastanawiam się czy nie rozpocząć współpracy z Monat”. Wtedy otworzyła się energia możliwości, która nie dawała mi cały czas spokoju i była początkiem mojej przygody.

Z jednej strony było to wyraźne odczucie, że za współpracą z Monat jest jakaś energia, którą chcę, zaprosić do mojego życia i jestem jej ciekaw i chcę, aby towarzyszyła mi w życiu. Z drugiej strony pojawiła się zaskakująco duża ilość ocen, osądów, punktów widzenia, reakcji i odczuć w moim ciele związanych z tym co sądzę o MLM, o sobie w MLM, o sobie promującym produkty do pielęgnacji, o sobie jako sprzedawcy szamponów, o cenach produktów Monat… itd…. tych myśli, odczuć, reakcji było powiedziałbym zdecydowanie za dużo. I gdyby nie ta świadomość, to poruszenie energetyczne, które pozwoliłem sobie postrzec: O! o tutaj coś jest! … moje punkty widzenia, oceny i przeszłe doświadczenia z MLM, nie pozwoliły by mi na rozpoczęcie żadnej nowej przygody.

Moja głowa była cała na Nie!!, nie rób tego, nie interesuj się tym, nie wchodź w to, słyszałem cały czas… ale od jakiegoś czasu na szczęście ufam bardziej energii ciekawości, lekkości i radości, niż temu co podpowiadają mi myśli pojawiające się w głowie.

Co zrobić kiedy w naszej głowie istnieje jakaś myśl, która wiemy, że ma wpływ na nasze decyzje i wybory, a jednocześnie wiemy, że nie są to decyzje i wybory, które moglibyśmy określić jaką zgodne z nami? Inaczej jak eliminować myśli, które sabotują nasze pragnienia i naszą gotowość do rozpoczęcia czegoś nowego?

Jednym z cudownych narzędzi jakie przekazuję na prowadzonych przeze mnie szkoleniach Access Bars jest świadomość, że … Wszystko co pojawia się w twojej głowie jest tylko interesującym punktem widzenia!

Więc kiedy myślałem o podjęciu współpracy z Monat i nowej przygodzie i zabawie z MLM, bardzo często pojawiała się we mnie myśl, „Facet to raczej nie bardzo pasuje do tego aby sprzedawać szampony”. Taka sobie myśl, nic więcej … można z niej skorzystać i nie sprzedawać szamponów będąc mężczyzną, a można pozwolić sobie zobaczyć w tej myśli jedynie jakiś, może nawet interesujący, punkt widzenia.

Poszedłem w tym drugim kierunku, pozbierałem wszystkie, myśli, oceny osądu na temat tego czym jest dla mnie MLM, sprzedaż beżpośrednia Monat itp… i wszystkie pozbierane myśli, emocje, odczucia, które pojawiały się w swojej głowie pozwoliłem sobie zacząć postrzegać jako: O to interesujący punkt widzenia, że mam taki punkt widzenia.

Więc kiedy pojawiała się gotowość i rozważanie jak i kiedy zacząć współpracę z Monat, moja głowa atakowała mnie następująco: Marcin przecież ty nie lubisz MLM, nie masz z nim żadnych dobrych doświadczeń! Marcin nic nie wiesz o włosach, sam przecież włosów za bardzo nie masz, kiepsko to już na starcie wygląda! Marcin, przecież ty nie lubisz sprzedawać! Marcin, zajmij się lepiej tym co robisz teraz! Marcin, te produkty są chyba raczej drogie! Marcin, ale co ludzie powiedzą! Marcin, ty i MLM to jakaś kpina! Marcin i Marcin i Marcin … itd.

Ponieważ z moją głową mam już nie jedną pogadankę za sobą, więc dość cierpliwie, każde zdanie w mojej głowy zaczynające się od Marcin, obdarowałem informacją: O! to interesujący punkt widzenie, że mam taki punkt widzenia. I tak przez dwa tygodnie! Na każde zdanie sabotujące moją gotowość do współpracy z Monat, które pojawiało się w mojej głowie, odpowiadałem sobie: O, to interesujący punkt widzenia, że mam taki punkt widzenia. Czasami, gdy coś naprawdę szalonego wystrzeliło z mojej głowy, wtedy trzeba było taką myśl obdarować większym zdziwieniem, Ooooo, to baaardzo interesujący punkt widzenia, że mam taki punkt widzenia….

Po tych dwóch tygodniach moja głowa nie przestała podsyłać mi sabotujących myśli, tyle tylko, że robiła to już z dużo mniejszym przekonaniem, mniejszym zaangażowaniem, a ja miałem więcej przestrzeni na to, żeby zacząć działać, rozpocząć współpracę i przygotować się do tego aby zacząć informować świat o moim nowym przedsięwzięciu…

A jak Ty możesz to wykorzystać praktycznie w swojej przestrzeni?

Kiedy wiesz, że czegoś pragniesz, a twoja głowa buduje myśli, które utrudniają Ci pójście za twoim pragnieniem, wypisz wszystko to co pojawia się twojej głowie. Napisz każdą sabotującą Cię myśl, pisz i mów do każdej z tych myśli: O, to interesujący punkt widzenia, że mam taki punkt wiedzenia! Czasami wystarczy raz, a czasami trzeba to kilka razy powtórzyć, aby się zdystansować do danego punktu widzenia.

Następnego dnia też zrób to samo. Nie udawaj, że w twojej głowie nie ma myśli, poznaj to co mieszka w Tobie, co sabotuje realizację twoich marzeń i pragnień i z każdej tej myśli zrób – interesujący punkt widzenia. Okaże się, że po pierwsze: te myśli wcale nie są twoje. Po drugie: nie mówią nic o tobie! Po trzecie nie mówią nic o twoich możliwościach czy umiejętnościach. Kiedy zaczynasz każdą swoją myśl postrzegać jako interesujący punkt widzenia, one przestają Cię hamować czy sabotować, odklejają się od Ciebie i pozwalają Ci wybierać coś innego albo pozwalają zainstalować w głowie inną myśl albo pytanie. Np. takie: Ciekawe jaką przygodą może być dla mnie współpraca z Monat?

Od początku kwietnia współpracuję z Monat, moja głowa już wie, że przygoda się zaczęła, więc przestałą mi podsyłać sabotujące myśli. Teraz zatrudniam swoją głowę, aby wspierała mnie w budowaniu ciekawości poprzez zadawanie pytań np: Na jaką zabawę z moim nowym biznesem mam dziś ochotę? W co dziś możemy się dobrze bawić sprzedając, promując, produkty Monat? … itp

W następnym odcinku będzie o całkiem magicznych pytaniach, które mogą wspierać budowanie biznesu, no chyba, że pojawi się coś innego, o czym też będzie warto napisać.

Marcin Marcinkowski MP

Zdanie „Interesting point of view I have this point of view” w tłum: To interesujący punkt widzenia, że mam takie punkt widzenia, jest narzędziem należącym do Access Consciousness, z którym współpracuję robiąc certyfikowane warsztaty Access Bars i Access Facelift – www.accessbars.com.pl

Marcin Marcinkowski
marcinkowski333@gmail.com